جوانب مثبت و منفی فناوری Cloud Computing

چکیده :

جوانب مثبت و منفی فناوری Cloud Computingمانند هر نوع دیگری از فن آوری، محاسبات ابری دارای ویژگی های خوب و بد است. اگرچه ما در مزایای چند در بخش قبلی لمس کردیم، بیایید به عمق بیشتری درباره مزایای تکنولوژی ابر، و سپس بررسی ناهنجاری های بالقوه.
نیاز کمتری برای کارکنان IT در محل کار: هنگام انتخاب یک ارائه دهنده خدمات برای نیازهای ابر رایانه شما احتمالا خواهید دید که اکثر آنها از سطح بالا و پایدار پیروی می کنند. به عنوان مثال، یک شرکت ممکن است خدمات بدون مشکل را 365 روز از سال و 99.9 درصد از زمان را تضمین کند، و اگر نتواند به اهداف برسد، شما برای خدمات پرداخت نمی کنید. اگر یک ارائه دهنده را انتخاب کنید که وعده داده است بسیار قابل اعتماد باشد، به کارشناسان فناوری اطلاعات در محل برای عیب یابی وابسته نخواهد بود.
هزینه بهره وری: همانطور که در بالا ذکر شد، معمولا فقط می توانید خدمات ابری را که نیاز دارید خریداری کنید و بعدا در صورت لزوم گزینه افزایش آن را افزایش دهید. این بدان معنی است که شما مجبور نیستید سرمایه گذاری های زیادی در تجهیزات فیزیکی انجام دهید که ممکن است در طول زمان خراب شود، دزدیده شود یا از بین برود.
نگرانی های تعمیر و نگهداری کمتر: هنگام برخورد با شبکه های کامپیوتری، نرم افزار و سخت افزار، نیازهای تعمیر و نگهداری زیادی وجود دارد. شما باید منابع را برای به طور مرتب بهینه سازی فرآیندهای کار کنید اختصاص دهید. دانلود نسخه های جدید نرم افزار، نصب آنها بر روی رایانه ها و حتی اجرای اسکن های ویروسی، همه چیزهایی هستند که زمان با ارزش را جذب می کنند و توجه شما را از دیگر مسئولیت های مهم حل می کنند.
رایانش ابری معمولا به شما اجازه می دهد تا به یک رابط آنلاین به خوبی نگهداری کنید و به آخرین نسخه های برنامه ها و محتویات دسترسی داشته باشید بدون نیاز به دانلود هر چیزی که نیاز به بررسی ویروس ها باشد.
سرویس در هنگام پایین آمدن از اینترنت در دسترس نیست: همانطور که در بالا ذکر شد، بسیاری از ارائه دهندگان برتر امروز از تکنولوژی مبتنی بر ابر بسیار قابل اعتماد هستند و میتوانند درصد بسیار بالایی از آپ تایم را باور کنند (تقریبا باور نکردنی). با این وجود، اگر فقط به اینترنت دسترسی دارید، مشکلات ممکن است رخ دهد، و به طور ناگهانی اتصال اینترنت به محل کار و یا خانه شما را خراب می کند.
اگر با استفاده از محتوا در ابر به طور انحصاری برای اجرای کسب و کار خود، عملیات به توقف متوقف می شود تا اتصال به اینترنت شما بازسازی شود.
مسائل مربوط به مهاجرت پتانسیل: اگر شما شروع به استفاده از یک سرویس محاسبات ابری کنید و سپس می خواهید فایل های خود را به یک ارائه دهنده متفاوت انتقال دهید، این روند ممکن است بسیار پیچیده تر از انتظارات باشد. اگر چه پیشرفت در حال انجام است تا این کار را آسانتر کند، هنوز مسائل ناسازگاری قابل توجهی وجود دارد که ممکن است فایلهای خود را بین ارائه دهندگان دردناک - در بهترین حالت.
کاهش کنترل مشتری: از آنجا که محاسبات ابری ارائه می دهد خدمات مدیریت شده، به این معنی که مشتریان برخی از کنترل را کنار بگذارند تا از آنچه که ارائه می شود، خودداری کنند. این به خصوص در مورد آنچه اتفاق می افتد در پس زمینه درست است. بسیاری از ارائه دهندگان خدمات ابر محاسباتی جزئیات در مورد زیرساخت های آنها را ارائه نمی دهند، که ممکن است به مشتریانی که ترجیح می دهند نیازهای اداری خود را برآورده کنند، ناامید کننده باشند.