Fast CGI در طراحی سایت

چکیده :

Fast CGI در طراحی سایتواسط دروازه? مشترک  یک روش استاندارد بوده که برای ایجاد محتوای پویا در صفحات وب و برنامه های کاربردی وب استفاده می‌شود. سی‌جی‌آی هنگامی که روی یک وب‌سرور اجرا شود، یک واسطه میان وب‌سرور و برنامه‌هایی که محتوای وب را ایجاد می‌کنند ایجاد می کند. این برنامه‌ها را CGI Script یا به‌طور خلاصه CGI می‌نامند که معمولاً با زبان‌های اسکریپتی نوشته می‌شوند، اما امکان نوشتن آن‌ها با زبان ها برنامه نویسی نیز هست.

واسط دروازه مشترک سریع، FastCGI یا FCGI واسطی مانند واسط دروازه مشترک (CGI) است با این تفاوت که بر خلاف CGI که در آن برای هر درخواست یک پردازش جداگانه توسط وب سرور آغاز می‌شود، در FCGI یک پراسس در پس‌زمینه تمام‌مدت آماده? پاسخ‌گویی به درخواست‌ها باقی می‌ماند. به این ترتیب دیگر نیازی به فراخوانی و آماده‌سازی کامپایلر در هر درخواست نخواهد بود و از فشار روی وب سرور کاسته خواهد شد و در مقابل به سرعت پاسخگویی افزوده می‌شود. با توجه به اینکه برنامه‌ای که در پس‌زمینه عمل پاسخگویی را انجام می‌دهد از وب سرور جدا است، این برنامه می‌تواند به هر زبان برنامه نویسی ای باشد.

به عنوان مثال در موتور های جست و جو کاربر تنها یک صفحه می بیند که شامل یک کادر برای وارد کردن کلید واژه و یک دکمه ی جست و جو. وقتی کاربر دکمه ی جست و جو را کلیک میکند، CGI یک اسکریپت را (فرضا” به زبان Perl) که در پوشه ی خاصی (cgi_bin) برروی سرور قرار گرفته اجرا می کند. با اجرای این اسکریپت کلید واژه ی کاربر به عنوان ورودی استخراج میشود و در پایگاه داده ای این کلید واژه جست و جو میشود تا نتایج جست و جو به دست بیایند. در نهایت در خروجی اسکریپت یک فایل HTML ساخته می شود که نتایج جست و جو را شامل میشود و CGI این فایل HTML را به عنوان پاسخ برای کاربر ارسال می کند. به دلیل انکه پویش در یک پایگاه داده به طور مستقیم از راه HTML ممکن نیست، به الزام از کد Perl برای این کار کمک میگیریم و CGI فقط نقش یک واسطه را بازی می کن