کارایی css در طراحی سایت

چکیده :

کارایی css در طراحی سایتCSS یا Cascade Style Sheets زبان برنامه نویسی است که کنسرسیوم بین المللی شبکه جهانی وب یا W3C برای غلبه بر مشکلاتی که در طی زمان با استفاده از HTML بوجود آمده است پیشنهاد داده. عملا این زبان برنامه نویسی، مکملی بر زبان باستانی HTML می باشد و سعی در پر کردن نقاط ضعف آن دارد.

CSS زبانی است که توسط آن قادر خواهید بود تا استایل طراحی صفحات وب سایت تان را یکبار تعریف کنید و به صفحات مورد نیازتان اعمال نمایید.

تصور کنید که سایت شما شامل 100 صفحه استاتیک باشد و شما آنها را تماما به زبان HTML نوشته باشید. بعد از یک هفته تصمیم می گیرید تا فونت تمام کلمات را کمی بزرگتر کنید. انجام این کار بسیار راحت است. ولی آیا در عمل تغییر 100 صفحه نیز به همان راحتی خواهد بود؟

قطعا نه. CSS دقیقا همان زبانی است که جمله یک خطی شما را تبدیل به همان یک جمله میکند. شما تنها کافی است تا استایل مورد نیازتان را در طراحی تغییر دهید و آن هم تنها با تغییر یک یا چند مورد کوچک.

استفاده از CSS باعث تمیزتر شدن کدهای برنامه نویسی تان می شود، تغییرات آتی را آسان می کند و همچنین دید شما را بیشتر به طراحی معطوف می کند تا سر و کله زدن با کدهای برنامه نویسی.