موتور جستجوی گوگل در مورد سایت ها چه کاری انجام می دهد؟

چکیده :

موتور جستجوی گوگل در مورد سایت ها چه کاری انجام می دهد؟همواره این سوال برای توسعه دهندگان و کاربران وب وجود داشته که موتور جستجوی گوگل چطور کار می‌کند؟ صفحات را چطور از سراسر وب جمع آوری کرده و با چند کلیک ساده تمام این نتایج را به دقیق‌ترین شکل ممکن به کاربران نمایش می‌دهد؟

حالا گوگل بخشی طراحی کرده به نام Inside Search که پاسخی است به تمامی این سوالات. در این بخش صفحه‌ای وجود دارد تحت عنوان How search works که گوگل در این صفحه از اینفوگراف پویایی برای تعاملی کردن فرآیند چرخه کار موتور جستجوی خود الهام گرفته است و روند جمع آوری اطلاعات، ایندکس شدن صفحات و همین طور مقابله با اسپم‌ها را به نمایش گذاشته است. در طول این اینفوگراف با قرار گرفتن روی شمایل نکات جالبی از گوگل را مشاهده خواهید کرد.

چطور وب به‌وجود آمد
محدوده‌ اول این اینفوگراف دارای دو بخش خزنده‌ها و نحوه ایندکس شدن‌ها است. اول اینکه گوگل چطور صفحات را پیدا می‌کند (خزنده‌ها/Crawler)، دوم اینکه چطور آنها را برای قابلیت جستجو شدن ذخیره می‌کند (ایندکس)

محدوده دوم در ارتباط با رتبه‌بندی صفحات به وسیله الگوریتم‌ها است. گوگل در اینجا 200 شاخص برای این رتبه بندی در نظر می‌گیرد که نتیجه کار آن در نهایت بعد از گذر از این فیلترها در قالب نتایج جستجو برای کاربر به نمایش درخواهد آمد که کسب رتبه بالا سبب قرارگیری در صدر نتایج خواهد بود.