كلیه اطلاعات این سایت مربوط به شركت طراحی سایت - شركت نرم افزاری بهپردازان می باشد


شركت نرم افزاری بهپردازان

موضوع مقاله : مفهوم 3G در اينترنت چيست؟ :

شرح : در کنار خدماتي اصلي همچون پيام کوتاه و پيام صوتي، نسل سوم امکان استفاده از طيفي گسترده تر از خدمات ارزش افزوده (VAS) را فراهم مي کند. اينترنت پرسرعت،‌ انتقال ديتا، تلويزيون موبايل، بانكداري موبايل، خدمات مبتني بر مکان و انواع امکانات تصويري از جمله اين خدمات مي‌باشند كه در ادامه برخي از اين خدمات ارزش‌افزوده معرفي شده‌اند:

اينترنت پهن باند بيسيم:
انواع خدمات باند تلفن همراه از جمله مهمترين خدمات ارزش افزوده نسل سوم به شمار مي‌آيند كه امکان استفاده مشترکان از اينترنت پرسرعت بر روي تلفن و يا کامپيوتر خود حتي زماني که در حال حرکت هستند را فراهم مي کند. براي اتصال به شبکه و بهره‌برداري از اين خدمات، مشتركين مي‌توانند از تلفن همراه و يا لپ‌تاپ خود استفاده کنند. براي استفاده از اينترنت برروي رايانه و لپ‌تاپ لازم است از يک مودم با اندازه مشابه حافظه‌هاي فلش استفاده خواهدشد. سرعت اينترنت در نسل سوم تا 42Mbps مي رسد و بسته هاي گوناگون با سرعت و حجم هاي متفاوت بنا به نيازها و قوانين کشور ارائه خواهد شد

ارائه انواع محتواي عمومي و تخصصي:
بسياري از خدماتي که در نسل سوم شبكه‌هاي مخابراتي استفاده مي‌شود، خدماتي هستند که اپراتور در آنها نقش ايجاد زيرساخت را دارد و ارائه آنها منوط به همکاري شرکت‌هاي مختلف دولتي و خصوصي است. در اين دسته از خدمات، انواع محتواي متني و چند رسانه‌اي مورد نياز با كمك بستر شبكه نسل سوم و با همكاري مجموعه‌هاي توليدكننده آن محتوا، در اختيار مشتركين قرار خواهد گرفت كه در ادامه برخي از آنها معرفي شده‌اند:

برنامه‌هاي تلويزيوني و ويدئويي:‌
با استفاده از اين سرويس،‌ کانال‌هاي تلويزيون بر روي موبايل قابل مشاهده‌است. مشتركين مي‌توانند به راحتي به اين کانالها دسترسي پيدا کرده و از برنامه‌هاي آن استفاده كنند. حق پخش برنامه‌هاي تلويزيوني را نيز مي‌توان از طريق گوشي و بر بستر شبكه نسل سوم پرداخت كرد. همچنين به كمك بستر شبكه نسل‌سوم مي‌توان فيلم يا كليپ‌هاي ويدئويي را براي مشتركين ارسال كرد و توسط گوشي آنها را دريافت نمود. اين سرويس به مشتركين اجازه مي‌دهد انواع ويدئو و محتويات آن را انتخاب کرده و سپس آن را براي مشاهده به گوشي موبايل،‌لپ تاپ و يا غيره بفرستد. گفتني‌است شبکه‌هاي خدمات نسل سوم به دليل ظرفيت و پهناي باند گسترده خود براي ارائه خدمات ويدئويي نيز در موقعيت بهتري نسبت به نسلهاي پيشين خود قرار دارند.

خدمات بانكي و بانكداري:
با توجه به امنيت بالاي شبكه‌هاي نسل سوم و نيز ظرفيت انتقال انواع اطلاعات مورد نياز در شبكه بانكي، امروزه اين شبكه‌ها بستر قابل اطميناني جهت انجام انواع خدمات بانكداري محسوب مي‌گردند. در اين راستا به كمك شبكه نسل‌سوم مشتركين بدون نياز به بسياري از مراجعات حضوري به شعب بانكها و طي‌كردن مراحل مختلف اداري و صرفاً به كمك گوشي تلفن همراه خود، در اسرع وقت نيازهاي بانكي خود را برطرف خواهند كرد.

خدمات مبتني بر مکان:‌
به كمك سرويس‌هاي مبتني بر مكان، اطلاعات آب و هوا يا ترافيک محلي به گوشي تلفن‌همراه شما فرستاده مي‌شود. همچنين امکان جستجوي دوستان يا مراکز تجاري نزديک شما را فراهم مي کند. اين خدمات شامل تشخيص موقعيت شخص يا شي ء همچون يافتن نزديکترين باجه هاي بانکي الکترونيکي يا موقعيت يک دوست يا کارمند مي شود. رديابي مرسولات يا وسايل نقليه نيز از جمله خدمات ديگر اين سرويس مي باشند. کليپ هاي اخبار و اتفاقات ورزشي از جمله محبوب ترين فيلم هاي دانلود شده توسط کاربران موبايل هستند. گفتني‌است محدوده خدمات ارزش‌افزوده مبتني بر محتوا بسيار گسترده و متنوع مي‌باشد،‌ لذا به مرور ساير انواع اين خدمات نيز جهت آشنايي بيشتر معرفي خواهند شد.