چگونه یک شرکت طراحی سایت را انتخاب کنیم ؟

چکیده :

چگونه یک شرکت طراحی سایت را انتخاب کنیم ؟انتخاب های زیادی پیش روی شماست. قیمت های مختلف ، سوابق مختلف و ادعاهای درست یا غلط افراد مختلف.  قیمت های بسیار متفاوت هستند. از 300 هزار تومان تا بالای 5 یا 6 میلیون تومان. همه می گویند بهترینند و وب سایت خودشان را با همین سیستم طراحی نموده اند. امکانات بسیار زیادی در اختیار شما قرار می دهند و شرکت های بسیار بزرگی طرف قرار داد آنها هستند. ولی ایا این رزومه ها و کار ها درستند؟ آیا ایشان همان خدماتی که ادعا دارند را ارائه می کنند و یا خیر.

how-to-chose-a-web-site-design-companyبرای اینکه بیشتر روشن شوید باید ابتدا چند مقاله زیر را بخوانید :

امکانات بخریم یا وب سایت
طراحی حرفه ای وب سایت چیست؟
هزینه واقعی طراحی یک وب سایت چقدر است ؟
هزینه واقعی طراحی یک وب سایت خوب چقدر است ؟

 اگر شركت طراحی سایت بهپردازان را به عنوان مشاور انتخاب می کردید مراحل زیر را پیشنهاد می کردم که البته ترتیب ایشان مهم نیست و بهتر آن است که همه را با هم مقایسه کرده و بهترین تصمیم را برای انتخاب بهترین شرکت طراحی سایت بگیرید :

 

1:وب سایت خود شرکت را ببینید. آیا مورد قبول شما هست یا خیر ؟ این شرکت اگر خود مدعی بهترین خدمات و کیفیت است آیا خود از وب سایت خوبی بهره می برد و یا می گوید ما کوزه گریم و از کوزه شکسته آب می خوریم. به نظر من اگر کسی ادعایی در مورد ارائه خدمات عالی دارد خود نیز باید در این مورد در بهترین وجه ممکن عمل نماید و بهترین وب سایت ممکن را با نقطه نظر خودش داشته باشد و قابل قبول نیست که خودشان برای تجارت خود اهمیتی قائل نباشند و از شما بخواهند بهترین وب سایت ممکن را با بیشترین امکانات ممکن داشته باشید.

2 :نمونه کار های این شرکت را ببینید. آیا برند های معروفی در این رزومه قرار دارند؟ این نمونه کار ها همگی شرکت هایی مثل شما بوده اند که قبلا چیز هایی شبیه به حرف هایی که امروز شما می شنوید شنیده اند و امروز چیزی که می بینید تحویل گرفته اند.

3 :مهمترین بخش این قضیه ؛ لطفا با مشتریان این شرکت ها تماس بگیرید. میزان رضایت ایشان را جویا شوید. ببینید آیا ایشان از خدمات پیمانکار آینده شما رضایت دارند؟ ممکن است وب سایتی از نظر شما بد باشد ولی از نظر ایشان همانی که می خواستند. بهتر است میزان رضایت مشتریان را از خدمات و به خصوص خدمات پس از فروش ایشان بدانید . این همان آینده نزدیک شماست. دقت کنید که این شرکت چه پروژه ای برای شرکت مشتری انجام داده آیا فقط سال گذشته یک هاستینگ به ایشان داده و یا اینکه پروژه سنگینی را با ایشان به پایان رسانده است.

4 :رزومه شرکت را بررسی کنید. چه میزان سابقه کار دارند. عمر شرکت های طراحی سایت در ایران زیاد نیست و به ندرت به 5 یا 6 سال می رسند . البته قدمت زیاد ملاک انتخاب نیست ولی با دیدن رزومه و مشتریان قبلی می توان میزان تجربه را محک زد.
فراموش نکنید که عمر 15 سال بعید به نظر می رسد کل فعالیت وب ایران حدود این میزان است.

 5:میزان موفقیت برند هایی که با ایشان در مورد بازاریابی اینترنتی و یا سئو فعالیت داشته اند را بسنجید و از دور نظر دهید. آیا قابل قبول است.

 6 :داده ها را با ستاده ها کنار هم بگذارید . آیا با میزان هزینه ای که می کنید به نسبت شرکت دیگر که عینا همین خدمات را ارائه می کنند چه میزان تفاوت وجود دارد.

و نکته آخر اینکه با فرد مطلع تری مشورت کنید. من خود می دانم که انتخاب بسیار سخت است بهتر است دقت کنید تا متضرر نشوید.