كلیه اطلاعات این سایت مربوط به شركت طراحی سایت - شركت نرم افزاری بهپردازان می باشد


شركت نرم افزاری بهپردازان

موضوع مقاله : در رايانه آگهي افزار چيست؟ :

شرح : آگهي‌افزار(به انگليسي: Adware) يک برنامه رايانه‌اي است که جهت اهداف تبليغاتي و نشان دادن پيام‌ها و آگهي‌هاي تبليغاتي در رايانه افراد طراحي‌شده است. اين نوع نرم‌افزارها عموما خطر خاصي براي رايانه ايجاد نمي‌کنند اما برخي از آنها سرعت سيستم را کاهش داده و در کار نرم‌افزارهاي امنيتي اختلال ايجاد مي‌کنند.
نحوه کار آگهي‌افزارها بدين‌گونه است که در پوشش يک نرم‌افزار به ظاهر سالم با اجازه کاربر بر روي سيستم نصب مي‌شوند سپس بدون آنکه کاربر متوجه شود در هنگام اتصال به اينترنت به سرورهاي خاصي متصل شده و پيام‌هاي تبليغاتي را بصورت بالاپر (pop-up) بر روي صفحه رايانه نمايش مي‌دهند. برخي ازآگهي‌افزارها با استفاده از جاسوس‌افزارهايي که به همراه دارند اطلاعات و علاقمندي‌هاي کاربر را جمع‌آوري کرده و تبليغات ارسالي بر روي سيستم آلوده را بر همان مبنا انتخاب و ارسال مي‌کنند. کار ديگري که اين نرم‌افزارها انجام مي‌دهند بارگيري ساير آگهي‌افزارها و جاسوس‌افزارها بر روي سيستم آلوده مي‌باشد که اين عمل منجر به کاهش سرعت اينترنت مي‌گردد.
تلاش براي پاک کردن آگهي‌افزارها معمولاً با از کارافتادن نرم‌افزارهاي حامل آنها همراه است و سيستم‌هايي که مرورگر آنها به‌روز نباشد به علت داشتن نقاط آسيب‌پذير، بيشتر به اين نوع از نرم‌افزارها آلوده مي‌گردند. با توجه به اينکه نويسندگان اين دسته از نرم‌افزارها به دليل کسب سود،نسخه‌هاي جديدتر و پيچيده‌تر از نسخه‌هاي قبلي را منتشر مي‌کنند در نتيجه شناسايي آنها مشکل‌تر مي‌گردد بنابراين استفاده از يک ضدبدافزار مجهز به ديوار آتش که به‌روز هم باشد بهترين روش مقابله با آگهي‌افزارها مي‌باشد. بکارگيري ضدبدافزارها علاوه براينکه مانع ورود آگهي‌افزارها به سيستم مي‌گردد از ورود و خروج اطلاعات ناخواسته از پورت‌هاي محافظت نشده سيستم هم جلوگيري مي‌کند.