موضوع مقاله :

هشت روش افزایش مهارت های شما در طراحی وب سایت چیست؟

چکیده :

هشت روش افزایش مهارت های شما در طراحی وب سایت چیست؟


شرح : 1- بررسی الگوهای طراحی UI
چک کردن وب سایت هایی مانند UI-Patterns یا Pattern Tap می تواند وسیله خوبی برای کشف بهترین طرح ها و الگوهای رابط کاربری وب باشد. تقریبا در اینگونه سایت ها می توان دسته بندی های مختلفی را مشاهده کرده و ایده های خوبی از طرح های نمونه به دست آورد .
آیا تمایل دارید که در همه کارهایتان از یک طرح استفاده کنید ؟ آیا از واسط کاربری متفاوتی برای پروژه های مختلف خود استفاده می کنید؟
مطمئنا سر زدن به وب سایت هایی که مجموعه طرح های دیگر طراحان برتر را به نمایش گذاشته اند می تواند ابزاری برای یاگیری و به دست آوردن ایده های جدید در شما باشد.


2- توجه به جزئیات

نگاه و توجه به جزئیات در اشیاء پیرامون خود و همکاری و فعالیت مداوم در وب سایت های مرجع و مشاهده نمونه کارهای دیگر طراحان وب می تواند تمرین خوبی برای ایده گرفتن در پروژه های شما باشد. یک طراح بزرگ توجه بخصوصی روی بافت ها ، پترن ها ، سایه ها ، اشکال و تصاویر دارد و به نظر من همین جزئیات هستند که طرح سایت را زیبا و کاربرپسند می نماید.

3- تکنیک های سئو
بسیاری از مشتریان از یک طراح وب انتظار دارند تا علاوه بر کار طراحی به تکنیک های SEO نیز تسلط داشته باشد.البته اگر طراح وب در کنار تخصص های خوب خود از اصول اولیه و کاربردی سئو نیز کمک بگیرد و آن را به عنوان تخصص خود در رزومه کاریش ذکر کند ، می تواند شانس بیشتری برای قبول اینگونه پروژه ها نیز داشته باشد.
هر چند از دید بسیاری از متخصصان سئو ، شاید یک طراح وب بتواند اصول اولیه و مبتدیانه SEO را در طراحی وب خود پیاده کند، اما از نقطه نظر آنها بحث سئو مدام در حال تغییر است و چه بهتر که این بخش را به اهل و متخصص این حیطه سپرد.

4- روند آموزش طراحی وب
همان طور که در اول مطلب به آن اشاره شد ، یک طراح وب هرگز نباید بر روی داشته های کنونی خود تکیه کند و باید همیشه در حال آپدیت و بروزرسانی دانسته ها و تجربیات جدید خود باشد و این روش جزء با مطالعه و صرف زمان مداوم امکان پذیر نخواهد بود. این روند همیشه طراح را در یک حالت بروز و به یک طراح متخصص تبدیل نموده و یک راه عالی برای همسو شدن با فن آوری های جدید در این حیطه است.

البته شاید مشتریان از طراح خود انتظار داشته باشند که پروژه اش مانند فلان سایت باشد ، اما کسب آموخته ها و تکنیک های جدید به نفع خود طراح است و می تواند در آینده روند شغلی او را متحول نماید.

5- دانستن تایپوگرافی
به خاطر داشته باشید که آنچه در طراحی یک وب سایت در وهله اول خودنمایی می کند ، متن و تایپوگرافی زیبا است. داشتن درک مناسب از بکارگیری تایپوگرافی می تواند کمک قابل ملاحظه ای را در چگونگی استفاده از آن به شما نماید.
دانستن اطلاعاتی مثل مبنا و ریتم فونت ها ، مسائل مربوط به خوانایی فونت ها ، اندازه متن و اثرات آنها و خیلی چیزهای دیگر می تواند پیش زمینه مناسبی برای خلق یک متن با تایپوگرافی متفاوت در طرح های شما باشد.

6- تمرین با رنگ ها
آیا تا به حال به وب سایت هایی مثل ColourLovers سر زده اید ؟ آیا مطالبی در مورد اثرات و ترکیب رنگ ها خوانده اید ؟ اگر چنین نیست ، ممکن است در حین کار طراحی خود دچار مشکلات اساسی در بکارگیری رنگ ها داشته باشید. دانستن تئوری و روانشناسی رنگ و به کار بردن پالت رنگ مخصوص به خود می تواند وسیله مناسب برای خلق اثری متمایز برای شما و مشتریانتان باشد.

7- دانستن جاوا اسکریپت
بسیاری از طراحان وب به این موضوع می اندیشند که آیا باید برای یادگیری اضافی به سراغ زبان های برنامه نویسی و توسعه وب بروند یا خیر ؟ یکی از بهترین چیزهایی که یک طراح وب می تواند برای تکمیل تجربه های خود مورد فراگیری قرار دهد ، جاوا اسکریپت است که امروزه به بخش جداناپذیری از طراحی وب تبدیل شده است.
اگر می خواهید در زمینه طراحی وب به یک حرفه ای تبدیل شوید ، به هیچ وجه خود را محدود به HTML یا CSS نکنید و برنامه نویسی های دیگری مثل جاوا اسکریپت را حتی با آموختن ابتدایی ترین چیزهای آن مورد کاوش قرار دهید.

8- دانستن شبکه بندی
یکی از وسایل و ابزارهای بسیار مهم برای طرح بندی و شبکه بندی طراحی وب سایت ، استفاده از Grid است. این کار باعث ایجاد یک نوع نظم و انضباط بر طبق الگوهای از پیش تعیین شده می شود مانند سیستم 960gs که مقالات مختلفی در سطح وب در مورد گرایدهای مختلف وجود دارد که می توانید دو پست در این ارتباط را در خود وب هاب مطالعه کنید.