كلیه اطلاعات این سایت مربوط به شركت طراحی سایت - شركت نرم افزاری بهپردازان می باشد


شركت نرم افزاری بهپردازان

موضوع مقاله : سيستم مديريت محتوا :

شرح : سيسستم مديريت محتوا (به انگليسي: Content management system)، يک برنامه رايانه اي است که امکان انتشار، ويرايش و مديريت محتوا، سازماندهي، حذف و همچنين نگهداري از طريق يک رابط مرکزي فراهم مي کند. در سيستم مديريت محتوا، محيطي بسيار ساده و کاربردي براحتي کار کردن با نرم افزار word پياده سازي شده است. در واقع بدون نياز به داشتن دانش فني و يا اطلاعات تخصصي و يا حتي آشنايي با دستورات HTML تنها نياز داريد که عبارت هاي مورد نظر خود را وارد نماييد.

همچنين سيستم مديريت محتوا به شما امکان مديريت ساختار صفحات وب سايت را مي دهد. بطور مثال، کدام صفحه ها نمايش داده شوند، ويا کدام صفحه ها به هم لينک داده شوند.

همچنين قابليت ساده کپي کردن مطالب (drag-and-drop)، بدون برهم خوردن ساختار آنها، نيز امکان پذير است.

همچنين امروزه اکثر CMS ها محيط طراحي مبتني بر وب را پشتيباني مي نمايند و امکان مديريت محتوا و مطالب سايت را از راه دور فراهم مي آورند.

در واقع يکي از ويژگي هايي که باعث محبوبيت CMS ها شده است، محيط نوشتاري و مکانيسم ساده جهت وارد نمودن محتواي سايت و نگهداري ساده وب سايت مي باشد.


يک سيستم مديريت محتوا از دو عنصر تشکيل شده است:

  •     نرم افزار مديريت محتوا (CMA) که به مدير محتوا يا نويسنده، که ممکن است دانش لازم در مورد زبان نشانه گزاري (HTML) را نداشته باشد، اجازه ميدهد تا ايجاد، ويرايش و حذف محتواي يک وب سايت را بدون نياز به تخصص يک وب‌مستر، مديريت کند.
  •     نرم افزار تحويل محتوا (CDA) که با تفسير و استفاده از آن اطلاعات وب‌گاه را بروز رساني مي کند.