آشنایی با تگ های HTML

چکیده :

آشنایی با تگ های HTMLقالب اصلی یک فایل HTML  به صورت زیر است:

<DOCTYPE html!>
<html>
<head>
<title/>   عنوان صفحه وب   <title>
<head/>
<body>
دستورات و محتوای صفحه
<body/>
<html/>
توضیحات تگ های فوق به شرح زیر است:
<HTML> :
این تگ مشخص کننده نوع فایل صفحه وب است.مرورگر به محض برخورد به این تگ متوجه خواهد شد که این یک صفحه وب HTML است وباید با آن و دستوراتش مانند یک صفحه  HTML برخورد کند. تمام دستورات صفحه در بین دو تگ شروع کننده و تمام کننده HTML قرار میگیرند.
<head> :
این تگ که قبل از تگ body  نوشته میشود شامل اعلانات صفحه وب می باشد. بطور مثال اگر مایل به استفاده از اسکریپتی در صفحه وب خود باشید تگ head مکان بسیار مناسبی برای  کد های جاوا اسکریپت میباشد.
دستورات دیگری مانند عنوان سایت، توضیحات متا، فایل های استایل صفحه وغیره در این تگ قرار خواهند گرفت.
<title> :
این تگ حاوی متنی خواهد بود که قرار است در عنوان صفحه وب شما نمایش داده شود.به عبارتی روانتر هر متنی یا کلمه ای که در بین دو تگ شروع کننده و تمام کننده title قرار گیرد در نوار عنوان پنجره صفحه وب شما خودنمایی خواهد کرد.
نکته : مکان قرار گیری تگ title همانطور که در قالب کلی مشاهده کردید داخل تگ head قرار دارد.
<meta> :

ممکن است در قالب کلی یک صفحه وب تگی با نام متا به چشم بخورد.این تگ که همانند تگ TITLE در تگ HEAD قرار میگیرد و حاوی اطلاعاتی برای استفاده بهتر از موتورهای جستجو است.
<body> :
این تگ اصطلاحا بدنه سایت نام گرفته است چون تمامی محتوای صفحه وب شما در این تگ قرار خواهد گرفت. برای مثال شما اگر متن یا عکسی را بخواهید در سایتتان قرار دهید باید باید تگ های آنها را  در بین تگهای body قرار دهید.
تگ های اصلی یک صفحه وب شامل همین چند تگ مذکور هستند، بقیه تگ ها برای محتوای صفحه وب یا دیگر امکانات صفحه استفاده خواهند شد.پس شما با همین چند تگ ساده میتوانید یک صفحه وب کامل ولی ساده را طراحی کنید.

در HTML سه نوع تگ وجود دارد :
1- تگ‌های یکه. مانند ‎<HR>‎ که خط رسم می‌کند.
2- تگ‌هایی که شروع و پایان دارند. مثل: ‎<head></head>‎
3- تگ‌هایی که دارای ویژگی می‌باشند.

برای نوشتن یک کامنت شما باید ابتدا این علامت > سپس علامت تعجب ! و بعد دو خط فاصله -- (دش) بگذارید. بعد از این علائم هر متنی که بنویسید توسط مرورگر نمایش داده نمی شود. تا وقتی که علامت پایان کامنت را در انتهای آن بگذارید.

علامت پایان کامنت به این صورت نوشته می شود: ابتدا دو خط فاصله -- سپس این علامت < . به مثال زیر توجه کنید:

<-- این یک کامنت است --!>

شما می توانید کامنتها را در چندین خط بنویسید فقط به خاطر داشته باشید که علامت انتهایی را در آخر آن قرار دهید. مانند زیر:

--!>
این یک کامنت است
 کامنتها در مرورگر نمایش داده نمی شوند
<--