موضوع مقاله :

معرفی انواع وب سایت

چکیده :

معرفی انواع وب سایت


شرح : وب سایت استاتیک (ایستا):

اصولا سایتهای ایستا یا استاتیک، سایتهایی هستند که ضرورتی برای تغییر مداوم اطلاعات آنها احساس نمی شود. اینگونه وب سایتها معمولا تنها جهت معرفی کاربرد دارند.
طراحی سایت و ساختن سایت به روش استاتیک (ایستا) معمولا برای وب سایت هایی مناسب است که مطالب چندانی نداشته و شامل چند صفحه محدود aبرای اطلاع aدر باره فعالیت، شخصیت یا شرکت خاصی می باشد و نیازی به امور اتوماتیک و بروز رسانی های مکرر ندارند.

 وب سایت داینامیک(پویا):

سایت های داینامیک (پویا) نیاز شدید به تغییر مداوم اطلاعات و محتوا داشته و بنا به نیازمندی و کاربرد سایت، طراحی و توسعه می یابند.

سایت داینامیک سایتی است که توسط یک پنل مدیریت می شود و به روز رسانی آن بسیار ساده تر از سایت های ایستا می باشد و برای به روز رسانی نیازی به داشتن دانش طراحی وب وجود ندارد. تعداد صفحات این نوع وب سایت ها نامحدود بوده و مدیریت بخش ها و محتوای یک وب سایت داینامیک (پویا) بطور کامل توسط یک پانل مدیریتی جامع صورت گرفته و کلیه امور مدیریتی و کاربری آن بطور آنلاین و توسط امکانات اتوماتیک و برنامه نویسی شده صورت می گیرد.

وب سایت فلش:

سایتهای فلش یا متحرک دو نوع ایستا و نیمه پویا هستند و توسط نرم افزارهای خاصی ایجاد می شوند. در برخی موارد از XML یا Action Script برای ایجاد امکان تغییر یا هوشمندی در این سایتها بهره گرفته می شود.

بطور کلی سایتهای فلش ایستا،غیر قابل تغییر می باشند و مانند سایتهای ایستا یک بار توسط طراح ایجاد می شوند و برای تغییر در محتوای آن نیاز است تا افراد به صورت حرفه ای یا نیمه حرفه ای از دانش طراحی فلش برخوردار باشند.

اما سایتهای فلش نیمه داینامیک، تا حدودی مانند سایتهای پویا عمل می کنند و قابل تغییر هستند ولی تغییر در آنها به سادگی تغییر در سایتهای پویا نیست و وسعت ایجاد تغییرات نیز بسیار محدودتر است.