موضوع مقاله :

مزایا و معایب وب سایت های استاتیک چه چیزهایی هستند ؟

چکیده :

مزایا و معایب وب سایت های استاتیک چه چیزهایی هستند ؟


شرح :     *

      سایت های استاتیک به شکل کلی ، دارای 2 حسن هستند ، یکی هزینه نسبتا کمتر آنها نسبت به سایت های داینامیک و دیگری نیز امکان تغییر تم کلیت صفحات سایت ، در صفحات داخلی.  به عبارت دیگر ، سایت های استاتیک به این دلیل که تک تک صفحات شان جداگانه طراحی می شوند ، این قابلیت را به طراحان می دهد که دیزاین هر یک از صفحات داخلی را متناسب با خودش طراحی و پیاده سازی نمایند. از طرف دیگر نیز به این دلیل که برای طراحی سایت های استاتیک نیاز به برنامه نویس حرفه ای نیست و صرفا یک اچ تی ام ال کار نیز می تواند اینگونه سایت ها را پیاده سازی نماید ، بنابراین هزینه طراحی آن نیز کمتر از سایت های داینامیک است. اما از این دو حسن که بگذریم ، تمامی موارد دیگر عیب محسوب می شود. برخی از این معایب عبارتند از :
          o عدم امکان به روزرسانی مطالب توسط مدیر سایت و وابستگی صاحبان سایت ، به شرکت طراح برای اعمال جزییترین تغییرات
          o به دلیل ثابت و بی تغییر و یا به عبارت بهتر ، آپدیت نشدن مطالب سایت ، معمولا سایت های استاتیک رتبه بالایی در موتورهای جستجو کسب نمی کنند.
          o سایت های استاتیک ، به شکل طبیعی هزینه های اولیه کمتر و هزینه های نگهداری بیشتری دارند. در واقع سایت داینامیک بعهدها توسط خود شما به روز شده و اگرچه ممکن است در مراحل ابتدایی ، هزینه بیشتری نسبت به سایت های استاتیک می طلبد ، اما بعهدها نیاز به پرداخت های جداگانه بعدی به شرکت طراح نبوده و تمامی تغییرات توسط خود شما قابل انجام خواهد بود.
          o سایت های استاتیک ، دیگر امروزه مطلوب کاربران نیستند و کاربران با سایت هایی که نمی توانند مطالب خود را به مدیرانش منعکس کنند و در آن سهیم باشند ، ارتباط برقرار نمی کنند.
          o با توجه به رشد سریع وب و اینترنت و افزوده شدن قابلیت های جدید و افزایش سطح انتظار کاربران ، معمولا سایت های استاتیک پس از گذشت یکی دو سال از زمان طراحی نیاز به بازطراحی خواهند داشت. در حالی که سایت های داینامیک معمولا بعهدها توسط خود مدیر ، با نیاز روز بازار متناسب خواهد شد و اگر صحیح برنامه نویسی شده باشد ، مدیر سایت می تواند مطمئن باشد که همیشه سایتی به روز دارد که هم از نظر محتوا و هم از لحاظ قابلیت ، می تواند نیازهای کاربرانش را تامین کند.