كلیه اطلاعات این سایت مربوط به شركت طراحی سایت - شركت نرم افزاری بهپردازان می باشد


شركت نرم افزاری بهپردازان

موضوع مقاله : لايه هاي امنيتي وايرلس :

شرح :

يک مکانيزم امنيتي وايرلس از شش لايه تشکيل شده است تا بواسطه عملکرد آن‌ها، از تامين امنيت در برابر تهديدات مختلف اطمينان حاصل شود. اين شيوه لايه‌بندي احتمال دسترسي غير مجاز به شبکه و بخطر انداختن آن را به‌مراتب کاهش و احتمال به تله افتادن هکرها را نيز افزايش مي‌دهد. در زير ساختار لايه‌هاي امنيتي وايرلس آورده شده است:

  • Connection security
در ازاي احراز هويت هر بسته يا فريم، محافظت کامل از آن را در برابر حملات MITM (Man-in-the-Middle) انجام مي‌دهد. در اين لايه به هکر اجازه‌ي شنود اطلاعات رد و بدل شده بين دو کاربر مجاز داده نمي‌شود.
  • Device Security
مديريت وصله‌هاي امنيتي و آسيب‌پذيري‌ها هر دو عناصر مهمي را در ساختار امنيتي ايفا مي‌کنند. هر دوي اين عناصر آسيب‌پذيري‌ها را شناسايي و از اثرات مخرب آن‌ها در بخطر انداختن امنيت ديوايس و سوء استفاده از آن‌ها جلوگيري مي‌کنند.
  • Wireless Signal Security
در شبکه‌هاي وايرلس، مانيتورينگ و مديريت پيوسته‌ي شبکه و همچنين طيف فرکانس راديويي در محيط، تهديدات را مشخص مي‌کنند. سيستم شناسايي تصادم در وايرلس (WIDS) توانايي تحليل و مانيتورينگ طيف فرکانس راديويي را داراست. ديوايس غير مجاز وايرلس که سياست‌هاي امنيتي را نقض مي‌کند، حتي مي‌تواند توسط ايجاد آلارم‌هاي ديداري و شنيداري نيز شناسايي شود. فعاليت‌هايي مانند بالا رفتن پهناي باند مصرفي شبکه، تداخلات فرکانس راديويي و وجود اکسس پوينت جعلي شبکه، همه و همه نشانه‌هايي از يک شبکه‌ي آلوده هستند. با کمک اين نشانه‌ها مي‌توان براحتي شبکه‌ي آلوده را شناسايي و امنيت را در سطح آن برقرار کرد. حملات عليه شبکه‌ي وايرلس، قابل حدس و يا پيش‌بيني نيستند. مانيتورينگ پيوسته از يک شبکه تنها راه پيشگيري است که مي‌تواند از حملاتي ممانعت بعمل آورد و شبکه را ايمن نمايد.
  • Network Protectiom
احراز هويتي قوي اين اطمينان را حاصل مي‌سازد که فقط کاربر تائيد هويت شده به منابع شبکه دسترسي دارد و اين خود يکي از راه‌هاي محافظت از شبکه در برابر هکر هاست.
  • Data Protection
محافظت از دادها با رمزکردن آن‌ها بکمک الگوريتم‌هاي رمزنگاري مثل WPA2 و AES حاصل مي‌شود.
  • End-User Protection
هرگاه هکري توانست به اکسس پوينت ارتباط برقرار کند، به منزله‌ي پاياني موفقيت آميز برايش نيست چرا که فايروال نصب شده بر روي سيستم کاربر نهايي در همان شبکه‌ي وايرلس از دسترسي هکر به فايل‌ها و داده‌هاي موجود بر روي سيستم کاربر جلوگيري کرده و از آن محافظت مي‌کند.