ICS یا همان Internet connection sharing چیست؟

چکیده :

ICS یا همان Internet connection sharing چیست؟از زمان‌های گذشته برای انتقال اطلاعات و فایل و فولدرهای مورد نظر خود از روش‌های مختلف استفاده می‌کردند مثل استفاده از دیسک فلاپی سی‌دی که هزینه‌ی جا به جایی و زمان انتقال اطلاعات بسیار زیاد بود و همین باعث شد که مهندسان کامپیوتر به این فکر بیایند که بستری تحت عنوان Network یا همان شبکه‌های کامپیوتری درست کنند تا انتقال اطلاعات با سرعت بیش‌تری صورت بگیرد. امروزه استفاده از این شبکه‌های اینترنتی گسترش زیادی پیدا کرده است و در آنان براحتی می‌توان فولدری را Share کرد و فایل‌ها را درون آن گنجاند. با اضافه شدن قابلیت‌های مختلف به sharing در شبکه قابلیت جالبی به نام ICS یا همان Internet connection sharing اضفه شد که با این قابلیت شما قادر خواهید بود که اینترنت را در شبکه‌ی خود share کنید تا دیگران هم بتوانند از اینترنت استفاده کنند. این قابلیت در گوشی‌های هوشمند تلفن همراه نیز با نام HOTSPOT وجود دارد.
احتمالا برای شما این اتفاق رخ داده است که در محلی قرار بگیرید و تنها خودتان از طریق LAN دارای اینترنت باشید و شخص دیگری از شما تقاضای اینترنت برای گوشی یا لپ‌تاپ خود کند و شما در اینجا راهی جز استفاده از Internet connection sharing ندارید و باید اینترنت را با share کردن در اختیار افراد قرار دهید. ICS برای کار کردن از رنج IP به صورت معمول 192.168.137.000 که جای عدد 0 هر عددی می‌تواند باشد استفاده می‌کند. به این صورت که شما بعد از انجام دادن عملیات share اینترنت دستگاه شما را به یک MINI DHCP SERVER تبدیل می‌کند و از این رنج IP به دستگاه‌هایی که تقاضای اینترنت از او را دارند IP می‌دهد تا وارد شبکه‌ی اینترنت بشوند.
مثال دیگری که وجود دارد این است که شما دارای دو کارت شبکه‌ای هستید که یکی اینترنت دارد و دیگری فاقد اینترنت می‌باشد که در اینجا شما با استفاده از قابلیت ICS با کارت شبکه‌ای که اینترنت دارد IP می‌دهید و شما باید حتما در کارت شبکه‌ای که اینترنت ندارد و می‌خواهد آن را از شما که یک MINI DHCP SERVER هستید بگیرد قابلیت DHCP SERVICE را فعال کنید تا بتواند به صورت AUTOMATIC از کارت شبکه‌ای که اینترنت دارد IP بگیرد و به آن وصل شود.