آیا استفاده از قالب های آماده باعث ضعف در طراحی سایت می شود؟

چکیده :

آیا استفاده از قالب های آماده باعث ضعف در طراحی سایت می شود؟امروزه بسیاری از طراحان از الگوهای آماده استفاده می کنند چرا که این قالب ها یا الگوها به راحتی نصب می شوند و قابل مدیریت هستند. اما ضعف هایی نیز دارند که دانستن اینکه شرکت طراح وب سایت شما چگونه این ضعف ها را پوشش می دهد بسیار اهمیت دارد.
1- عمومی بودن
بدیهی است وقتی شما از قالب های آماده به همان شکلی که ارائه شده اند استفاده کنید هیچ تضمینی وجود ندارد که در جای دیگر از آن قالب استفاده نشود. بنابر این چنانچه به دنبال یک وب سایت شاخص برای برند خود هستید باید به این نکته توجه داشته باشید که شرکت طراح وب سایت شما دانش و تخصص تغییرات در قالب به شکلی که آنرا تبدیل به یک قالب منحصر بفرد کند را داشته باشد.

2- چالش های تکنیکی
هنگامی که یک وب سایت طراحی می گردد در قسمت مدیریت شما با کدهای HTML و CSS و Javascript و XML مواجهید که برای مدیریت سایت می بایست قادر به تغییرات در این کدها باشید. بنابر این در انتخاب شرکت طراح وب سایت این نکته را مد نظر داشته باشید که آیا توانایی و تسلط کافی در کدنویسی های مورد نیاز را دارد یا خیر؟

3- عدم سازگاری
امروزه استفاده از تلفن همراه برای جستجو در وب در حال افزایش است و گوشی های نسل جدید با قابلیت های اتصال به اینترنت باعث شده بیشتر کاربران از این وسیله برای ارتباط و جستجو در اینترنت استفاده کنند. بنابر این شرکت طراح وب سایت باید به این نکته توجه داشته باشد که وب سایت را در ورژن های موبایل و PC و MAC طراحی نماید. اکثر قالب های از پیش آماده دارای چنین امکانی نیستند. (البته ورژن موبایل جوملا در حال حاضر قابل نصب می باشد) (مترجم)