معرفی پر سرعت ترین پهنای باند کابلی جهان

چکیده :

معرفی پر سرعت ترین پهنای باند کابلی جهانشرکت تامین کننده خدمات اینترنتی در انگلستان پر سرعت‌ترین پهنای باند کابلی جهان را با سرعتی برابر 1.5 گیگا بیت بر ثانیه معرفی کرده و مورد آزمایش قرار داده است.
به گزارش خبرگزاری مهر، گفته می‌شود پهنای باند فوق سریع می‌تواند زندگی انسان‌ها را متحول کند و حتی آغاز گر انقلاب صنعتی دیگری باشد.
در راستای این رویا که چندان نیز از واقعیت دور نیست، شرکت «ویرجین مدیا» در انگلستان موفق به ارائه‌ی پر سرعت‌ترین پهنای باند کابلی در جهان شده است. در شرایطی که میانگین سرعت پنهای باند در انگلستان 6 مگابیت بر ثانیه است، این پهنای باند جدید سرعتی 250 برابر را ارائه کرده و آن را به 1.5 گیگا بیت بر ثانیه رسانده است. با این همه این ارقام تنها عدد نیستند بلکه زیرساختارهایی مانند این پهنای باند جدید می‌توانند تحول عظیمی را در زندگی و مشاغل انسان‌ها ایجاد کند. «ادوارد ویزی» وزیر ارتباطات انگلستان از اجرای دوره آزمایشی استفاده از این پهنای باند استقبال کرد.
استفاده از چنین سرعت اینترنتی می‌تواند بسیاری از مشکلات امروزی کاربران انگلیسی را از بین ببرد و در صورتی که هر یک از اعضای خانواده ای 10 نفره بخواهند با استفاده از رایانه خود فیلم‌های سه بعدی با کیفیت HD را مشاهده کنند، با چنین سرعتی قدرت انجام این کار را خواهند داشت. قدرت واقعی چنین سرعتی فراتر از کاربردهای خانگی است، بهبود یافتن خدمات پهنای باند می‌تواند در بسیاری از زمینه‌ها از جمله پزشکی بهبود ایجاد کند.
بر اساس گزارش تلگراف، برای مثال پزشکان می‌توانند در چنین سرعت بالایی بیماران خود را از راه دور معاینه کنند و با به دست آوردن اطلاعاتی دقیق از شرایط بیمار از خدمات درمانی برای کمک به بیماران استفاده بیش‌تری کرده و هزینه‌های ناشی از سفر و یا به کار گرفتن تکنیک‌های پیچیده را حذف کنند.