خدا حافظی با موس ابداع جدید شرکت اپل

چکیده :

خدا حافظی با موس ابداع جدید شرکت اپل‌‌شرکت اپل به تازگی ابزاری لمسی به نام Trackpad جادویی را ویژه کاربرانی که از لپ تاپ‌های آی‌مک و مک‌بوک این شرکت استفاده می‌کنند ارائه کرده است که با کمک آن کاربران دیگر نیازی به ماوس نخواهند داشت.
به گزارش خبرگزاری مهر، دیگر می‌توانید برای همیشه با ماوس رایانه خود خداحافظی کنید. شرکت اپل برای کاربران رایانه‌های MacPro و iMac خود قدرت فناوری لمسی را به ارمغان آورده است به شکلی که می‌توانند ماوس‌های رایانه‌های خود را برای همیشه کنار بگذارند.
صفحه لمسی Magic Tracpad در اصل نسخه بزرگتر صفحه لمسی لپ تاپ مک‌بوک است که با ایجاد ابعادی 80 درصد بزرگ‌تر از صفحه‌های لمسی لپ‌تاپ‌ها، فضایی کافی را برای فعالیت کاربران به وجود خواهد آورد. کل این صفحه مانند یک کلید عمل می‌کند و از این رو می‌توان آن را جایگزین ماوس‌ها کرد.
نشانه‌های حرکتی برای استفاده از این صفحه از این قرارند: حرکت دو انگشت برای حرکت دادن بالا یا پایین صفحه، ضربه زدن برای بزرگنمایی، چرخش تصاویر با کمک سر انگشتان و کشیدن و بزرگ کردن تصاویر با کمک سه یا چهار انگشت. با این حال کاربر می‌تواند نوع عملکرد صفحه لمسی را متناسب با نیازهای خود تغییر دهد.
بر اساس گزارش گیزمودو، در عین حال Magic Trackpad طراحی و زوایایی مشابه صفحه کلید بی سیم اپل دارد و از این رو قرار دادن این دو ابزار در کنار یکدیگر می‌تواند امکان تغییر کاربرد از فناوری لمسی به ابزار صفحه کلید را فراهم آورد و یا در صورتی که کاربر در فاصله‌ای طولانی از رایانه قرار داشته باشد می‌تواند تا فاصله 10 متری از ابزار بلوتوث صفحه Magic Tracpad برای تایپ کردن استفاده کند.