كلیه اطلاعات این سایت مربوط به شركت طراحی سایت - شركت نرم افزاری بهپردازان می باشد


شركت نرم افزاری بهپردازان

موضوع مقاله : محافظت در برابر ويروس ها :

شرح : يک‌سري دستورالعمل‌هاي ساده براي اجتناب از ويروس‌ها وجود دارد که با پيروي از آن‌ها مي‌توان تا حد بسيار زيادي شر ويروس‌ها و بدافزارها در امان ماند.
هيچ گاه پيوست‌هاي يک ايميل ناشناس را باز نکرده و بر روي لينک‌هاي موجود در آن کليک نکنيد. نويسندگان ويروس تمايل به فريب کاربران براي کليک بر روي لينک‌هايي دارند که آن‌ها را به وب سايت‌هاي خرابکار هدايت مي‌کنند.
به دوستان خود اطلاع دهيد که هيچ‌گاه بر روي لينکي کليک نکنند مگر اين‌که توضيح کوتاهي در مورد آن در ايميل موجود باشد.
در صورتي که سرويس ايميل شما داراي امکان باز کردن اتوماتيک لينک‌ها است، اين امکان را غير فعال سازيد. در غير اين صورت ممکن است تن‌ها با باز کردن ايميل، ويروسي را به صورت اتوماتيک فعال سازيد.
قضيه‌ي فوق در مورد ديگر پيغام‌ها، مانند پيغام‌هايي که در facebook، اتاق‌هاي چت و غيره دريافت مي‌کنيد نيز صادق است. از آن‌جايي که گاهي اوقات اين پيغام‌ها شما را به بدافزارها هدايت مي‌کنند، به منبع پيغام توجه کافي را مبذول کنيد.
به برخي علامت‌هاي غيرعادي نيز توجه کنيد. براي مثال املاي غلط يک کلمه يا وجود اشتباهات دستوري در متن پيغام، به خصوص اگر فرستنده پيغام غالبا موارد فوق را رعايت مي‌کند، مي‌تواند مشکوک باشد، در صورتي که يک ايميل يا پيغام مشکوک را مشاهده کرديد به فرستنده آن اطلاع دهيد، زيرا ممکن است قرباني هکرها شده و اطلاعات رمز عبور وي به سرقت رفته باشد.
وب سايت‌هاي مشکوک را صرف نظر از اطلاعاتي که ارائه مي‌دهند، به هيچ وجه مورد بازديد قرار ندهيد. بسياري از مرورگرهاي فعلي به شما در مورد وب سايت هاي حاوي بدافزار هشدار مي‌دهند. اين هشدارها را جدي گرفته و از وب سايت‌هاي مذکور دوري گزينيد.
به پنجره‌هايي که در زمان گشت و گذار در وب بالا مي‌آيند، کاملا دقت کرده و در صورتي که نشان دهنده نياز به نصب يک درايور ويديوي جديد براي ديدن فيلمي هستند، بسيار با احتياط عمل کنيد. زيرا اين روش يکي از تاکتيک‌هاي اصلي انتشار بدافزار است.
حداقل هفته‌اي يک بار برنامه‌ي آنتي ويروس را اجرا کرده و سيستم خود را اسکن کنيد، هم چنين بايد مطمئن باشيد که نرم افزارهاي آنتي ويروس و سيستم عامل، همواره به روز بوده و اصلاحيه‌هاي آن‌ها به موقع نصب شده است.
درست است که اجتناب از ويروس‌ها کار سختي به نظر مي‌رسد ولي به ياد داشته باشيد، اين کار بسيار راحت‌تر از اصلاح رايانه يي است که مورد حمله بدافزارها قرار گرفته است.